Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ст. Паули и Ауе

Во Петок, 27 Октомври, Ст. Паули го нагости Ауе во рамките на 2ра Бундеслига натпревар.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Ст. Паули и Ауе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kaz9q.mp4?token=1509141968-Z%2ByDj%2BREJK0rfWwEHo6%2B44vd23%2FjpEJVNWw6VxDbwmg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk