Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сантос Де Гуапилес и Олимпија

Во Петок, 27 Октомври, Сантос Де Гуапилес на својот стадион го пречека Олимпија во рамките на CONCACAF League.

Олимпија имаше убаво гостување кај Олимпија, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сантос Де Гуапилес и Олимпија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/aspab.mp4?token=1509130207-UtGMbv8ty%2Fqhmt6qwrAoB688o0lN9OOaZlscwKymW0o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk