Сиваспор vs Kızılcabölükspor голови и хајлајтс

Во Среда, 25 Октомври, Сиваспор го нагости Kızılcabölükspor во рамките на Куп на Турција натпревар.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Kızılcabölükspor беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/neng3.mp4?token=1508961939-%2FYor5zmKAnKTBtoScXn11BZFnsf9LlGsB%2FHcWI37cyY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Куп на Турција и проверете ги одличните типови на kladenje.mk