Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Херта и Келн

Во рамките на Германски Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Херта и гостинот Келн, во Среда, 25 Октомври 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Келн беше поуспешен, успеа 3 шанси да ги претвори во гол, додека Херта искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Келн.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zsepi.mp4?token=1508965533-apyrsnllG484fFIgZl6%2FHXqh1WgbFwXmIBA0tl6TePA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.