Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Гремио и Палмеирас

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Гремио и гостинот Палмеирас, во Недела, 22 Октомври 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола. Сепак Гремио беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Палмеирас постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Гремио и Палмеирас.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/jthk2.mp4?token=1509968132_189644d829273b35ad7759eb2aed6b4d400a4ee3″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365