Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Бетис и Депортиво Алавес

Реал Бетис на својот стадион го пречека Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига, во Сабота, 21 10.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Реал Бетис. Тоа резултираше со победа на Реал Бетис од 2:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Реал Бетис и Депортиво Алавес погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hcpnp.mp4?token=1508612631-N%2F9r3oxcV4vvQcERe6%2FQyAbYgTnbcykZyT310W1R8EI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.