Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Астон Вила и Фулам

во Сабота, 21 Октомври, Астон Вила на домашен терен играше против Фулам во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Астон Вила, а еден гол постигна Фулам. Тоа резултираше со победа на Астон Вила од 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Астон Вила и Фулам.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mncwr.mp4?token=1508611115-9mZSFP3oL1F7psZwYlkcwdcvNltf0U2V6TKGKDdcWSo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk