Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед

Во Сабота, 21 Октомври 2017, Манчестер Јунајтед му гостуваше на Хадерсфилд Таун во рамките на Премиер лига.

Манчестер Јунајтед успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Хадерсфилд Таун од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Манчестер Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d2l9i.mp4?token=1508604676-As%2BREY4l0wfTGtdCXHUsVpTk%2F0vbz4new8QjRMKZqVM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk