Хајлајтс и голови од Инглштад vs Хеиденхеим

во Петок, 20 Октомври, Инглштад на домашен терен играше против Хеиденхеим во рамките на 2ра Бундеслига.

Инглштад постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Инглштад и Хеиденхеим.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5pbip.mp4?token=1508533482-YEB%2FAkKOttd68jjZsKVNX8cp3QiBj6ExQiGsr2tuv8c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk