Хајлајтс и голови од Фортуна Дизелдорф vs Дармштад

во Петок, 20 Октомври, Фортуна Дизелдорф на домашен терен играше против Дармштад во рамките на 2ра Бундеслига.

Одбраната на Фортуна Дизелдорф одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Фортуна Дизелдорф беше доволен за победа од 1:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ep3cn.mp4?token=1508533482-XqkmuWw0PWb77rGQ4RUgSQBiBg1yqfZ%2BY6Ws2BNcs%2Bc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот