ЛА Галакси vs Минесота Јунајтед голови и хајлајтс

Во Недела, 15 Октомври 2017, Минесота Јунајтед му гостуваше на ЛА Галакси во рамките на МЛС.

Минесота Јунајтед и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека ЛА Галакси постигна 3 и победи со точен резултат 3-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу ЛА Галакси и Минесота Јунајтед можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6apsk.mp4?token=1508162609-huI6oI9WoUQd%2Bl%2BeDjFklZ0LwLSDv7X6DxdQQoFkl24%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од МЛС? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk