Хајлајтс и голови од Портланд Тимберс vs ДС Јунајтед

Портланд Тимберс на својот стадион го пречека ДС Јунајтед во рамките на МЛС, во Недела, 15 10.

Напаѓачите на Портланд Тимберс беа расположени и постигнаа точно 4 гола, додека ДС Јунајтед не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 4-0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ygkae.mp4?token=1508162611-JV7HMFLr5gGkjzrlpf9WepEaki%2BdXJtgmkFdYSwi8Zo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во МЛС и проверете ги одличните типови на kladenje.mk