Сампдорија vs Аталанта голови и хајлајтс

Сампдорија и Аталанта одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Недела, 15 10 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Сампдорија додека 3 завршија во мрежата на Аталанта. Тоа резултираше со победа на Сампдорија со точен резултат 3-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Сампдорија и Аталанта погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/i8uju.mp4?token=1508087133-vwkAUpJhgaY%2BazcR5HopN2Vd2aPyKZdXy0VsY419Mf0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Серија А и проверете ги одличните типови на kladenje.mk