Хајлајтс и голови од Васко де Гама vs Ботафого

Во Сабота, 14 Октомври, Васко де Гама на својот стадион го пречека Ботафого во рамките на Серија А.

Ботафого не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Васко де Гама успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Васко де Гама и Ботафого.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4rukb.mp4?token=1508061151-zfVRF5p%2FgZGwlDsTCqopHTxzrK7GX5OEafY3Ggz7SQg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.