Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Малага и Леганес

Во Недела, 15 Октомври, Малага го нагости Леганес во рамките на Ла Лига натпревар.

Леганес одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Малага не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/k91wq.mp4?token=1508097771-GsT3V%2BptWtVYgUsEhkzgj8RgoB0sggs0LyDwozL6TGI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk