Јувентус vs Лацио голови и хајлајтс

Во Сабота, 14 Октомври 2017, Лацио му гостуваше на Јувентус во рамките на Серија А.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Лацио, успеа да реализира две, додека Јувентус само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Јувентус и Лацио можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ffwjm.mp4?token=1508007780-kw%2BVtItbRvhhSa9T9VbD0i%2FB0UzIQxO5XY7jSq1w97o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk