Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хановер 96 и Ајнтрахт Франкфурт

Во Сабота, 14 Октомври, Хановер 96 го пречека Ајнтрахт Франкфурт во рамките на Бундеслига меч.

Ајнтрахт Франкфурт прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Хановер 96 и Ајнтрахт Франкфурт.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8jf4t.mp4?token=1508000578-VxiCDBVEJr5RLVrqFr%2FiGMgNjJhhg4gdscg0eUchBcs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот