Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кристал Палас и Челзи

Кристал Палас и Челзи одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Сабота, 14 10 2017.

Кристал Палас не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Кристал Палас и Челзи.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/odxaz.mp4?token=1508000482-wScBBohuRU2O1EmMSzBXh0uymmxWrd0veZOkP5Bf5BY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.