Болтон Вандерерс vs Шефилд Венсдеј голови и хајлајтс

Во Сабота, 14 Октомври, Болтон Вандерерс на својот стадион го пречека Шефилд Венсдеј во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Болтон Вандерерс, а еден гол постигна Шефилд Венсдеј. Тоа резултираше со победа на Болтон Вандерерс од 2:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yn7sn.mp4?token=1508004173-zAeCMExQtHNukphgXleu7uKjPFV2LqVWy6Om7fhTRqA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.