Хјустон Динамо vs Спортинг КС голови и хајлајтс

Во Четврток, 12 Октомври, Хјустон Динамо на својот стадион го пречека Спортинг КС во рамките на МЛС.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Хјустон Динамо, а еден гол постигна Спортинг КС. Тоа резултираше со победа на Хјустон Динамо од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Хјустон Динамо и Спортинг КС.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jxq0m.mp4?token=1508544271-GjMQnGlq6mW1CIXsyD4PcAs%2FCwuDk3g%2FR98Q03%2FwRgM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот