Франција vs Белорусија голови и хајлајтс

Во Вторник, 10 Октомври, Франција на својот стадион го пречека Белорусија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Франција не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zpedk.mp4?token=1507734297-E8f09vlYfMG1GGVpGDIxHy8wgF%2BJkmiaOBaSYdkYa%2Fs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.