Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Данска и Романија

Данска на својот стадион го пречека Романија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Недела, 8 10.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Данска и Романија можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zseug.mp4?token=1508544265-WIU0xlYn6k3ZKVbXyS9sxBGVqUndDCp%2BfBIWhuRzZ94%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk