Хајлајтс и голови од Турција vs Исланд

Турција го нагости Исланд во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч, во Петок, 6 Октомври 2017.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, сите во мрежата на Турција. Тоа резултираше со победа на Исланд од 3-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Турција и Исланд.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/b1e2z.mp4?token=1507388689-ARyF%2Bv3Gv9Oi0t1YEzePIcWVD9LaihB6n5NM4ISv%2BrM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Квалификации за Светско првенство – Европа? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk