Хајлајтс и голови од Шведска vs Луксембург

Шведска и Луксембург одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Сабота, 7 10 2017.

На натпреварот беа постигнати 8 гола, но сите ги постигна Шведска, па Луксембург го загуби мечот со резултат 8-0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vzwqf.mp4?token=1507477514-js0d3eCgkzM2tXKnFc2MH1pmZrcVux6GkTzIK8BRJDU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.