Хајлајтс и голови од Мексико vs Тринидад и Тобаго

Мексико на домашен терен играше против Тринидад и Тобаго во рамките на КОНКАКАФ – Квалификации за Светско Првенство, во Сабота, 7 Октомври.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Мексико додека 3 завршија во мрежата на Тринидад и Тобаго. Тоа резултираше со победа на Мексико со точен резултат 3-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/iphub.mp4?token=1507560264-QmLzi9XtxUsnbAZNAz6mU7w6xCwkAruOaCqv7Gljk84%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.