Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Северна Ирска и Германија

Во Четврток, 5 Октомври, во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Северна Ирска и гостинот Германија.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Северна Ирска беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Северна Ирска и Германија погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wcc85.mp4?token=1507302238-U7H8bDzEXBB%2BsGFaj10l%2F95GqvbLwMfcrDwezma4ESY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk