Васко де Гама vs Чапекоенсе голови и хајлајтс

Васко де Гама и Чапекоенсе одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Сабота, 30 9 2017.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Васко де Гама и Чапекоенсе искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Васко де Гама и Чапекоенсе погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ilr0d.mp4?token=1508544252-caC72BViFaW6KBZWD6pgFvwEwXSptv3Vj46GJ8mXxv4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.