Колумбус vs ДС Јунајтед голови и хајлајтс

Во Сабота, 30 Септември, Колумбус на својот стадион го пречека ДС Јунајтед во рамките на МЛС.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на ДС Јунајтед. Тоа резултираше со победа на Колумбус од 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Колумбус и ДС Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2lim7.mp4?token=1508544254-rKcztu3BaLrYx2o7SK1Tyw8knDp%2FxeRckFdqGHI6PhY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од МЛС? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk