Хајлајтс и голови од Селта Виго vs Џирона

Во Петок, 29 Септември, Селта Виго го нагости Џирона во рамките на Ла Лига натпревар.

Стрелците на двата тима беа расположени и по 3 пати ја тресеа противничката мрежа. Па натпреварот заври со точен резултат 3-3.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/md65s.mp4?token=1506789903-kZhNJqexb4dwNYWMAMfHGHj3%2Fis85V%2Bfg4EDDwaj5aE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Ла Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk