Шериф vs Копенхаген хајлајтс

во Четврток, 28 Септември, Шериф на домашен терен играше против Копенхаген во рамките на УЕФА Европа Лига.

На натпреварот не беше постигнат ниту еден гол.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/n1uiz.mp4?token=1508544247-uqWgJlX7IfFdGjRh8vtHvP%2BzUOhyOwVZFGKgut7fGuU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk