Lugano vs Стеауа Букурешт голови и хајлајтс

Lugano го нагости Стеауа Букурешт во рамките на УЕФА Европа Лига меч, во Четврток, 28 Септември 2017.

Lugano успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Стеауа Букурешт од 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Lugano и Стеауа Букурешт.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xhmvs.mp4?token=1508544243-k7sFwOBwHdlw0LToazSBLTLGQV6y1XWeEXRWwZLcCO4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk