Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бате Борисов и Арсенал

Во Четврток, 28 Септември, Бате Борисов го пречека Арсенал во рамките на УЕФА Европа Лига меч.

Публиката имаше можност да види 6 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Арсенал додека 4 завршија во мрежата на Бате Борисов. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Арсенал. Конечниот резултат беше 4-2 за гостинскиот тим.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/47kq6.mp4?token=1508544242-GeDMBLUtbsO7C4QP8w3vN3%2Foi%2BsDc7jeZamWA8lR1bA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk