Хајлајтс и голови од Базел vs Бенфика

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Базел и гостинот Бенфика, во Среда, 27 Септември 2017.

Бенфика и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Базел постигна 5 и победи со точен резултат 5-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Базел и Бенфика погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pzmsy.mp4?token=1506775507-RUvhchVVSpEbImUxMNgSBWNUd772qTL6XgMtH7pifS0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk