Атлетико Мадрид vs Челзи голови и хајлајтс

Атлетико Мадрид го нагости Челзи во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч, во Среда, 27 Септември 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Челзи, успеа да реализира две, додека Атлетико Мадрид само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/bgcx3.mp4?token=1507302273-WIzBvRzxDnRc2%2Fo6hZijrcJLCenQmeeKsIVvaRDdKiE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.