Хајлајтс и голови од Реал Бетис vs Леванте

Во Понеделник, 25 Септември, Реал Бетис и Леванте одиграа натпревар во рамките на Ла Лига.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 4 гола, но сите во мрежата на Леванте. Тоа резултираше со победа на Реал Бетис од 4-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/utkyj_1.mp4?token=1508544231-2%2FNLhxh2k0nPtid%2BYSzTpAkCd34YKEoLB44f%2BaeBNSA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk