Хајлајтс и голови од Арсенал vs Вест Бромвич Албион

Во Понеделник, 25 Септември, во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Арсенал и гостинот Вест Бромвич Албион.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Арсенал. Тоа резултираше со победа на Арсенал од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Арсенал и Вест Бромвич Албион.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hbdo6.mp4?token=1506398564-cAho0VH%2Bjtti%2B6%2BHE3%2FpfCYvgc1Wmm0lyh7fwtUCIWg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.