Атлетико МГ vs Виториа голови и хајлајтс

Атлетико МГ го нагости Виториа во рамките на Серија А меч, во Недела, 24 Септември 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Виториа додека 3 завршија во мрежата на Атлетико МГ. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Виториа. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hu3zt.mp4?token=1508544230-slrNVegenOtSQhwn9ACa666lA%2BjKvqpK37TN%2BWvd5rw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365