Њу Јорк Сити vs Хјустон Динамо голови и хајлајтс

Њу Јорк Сити на домашен терен играше против Хјустон Динамо во рамките на МЛС, во Сабота, 23 Септември.

Ниту Њу Јорк Сити ни Хјустон Динамо не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Њу Јорк Сити и Хјустон Динамо.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ju66k.mp4?token=1508544218-IHf%2BVFthyV%2BHCdUNfVYhZzNCEGMvUyc2OjcRjqdClbw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од МЛС? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk