Хајлајтс и голови од Шефилд Венсдеј vs Шефилд Јунајтед

Шефилд Венсдеј на домашен терен играше против Шефилд Јунајтед во рамките на Чемпионшип, во Недела, 24 Септември.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Шефилд Јунајтед успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 4-2 и ги однесе трите бода дома.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cyuom.mp4?token=1508544223-KcZPRzjxZ%2FLPjL%2B4Wckuz4h5HlZMusc%2Fj7uBhNvWS9g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk