Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лас Палмас и Леганес

Во Недела, 24 Септември, Лас Палмас на својот стадион го пречека Леганес во рамките на Ла Лига.

Леганес одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Лас Палмас не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Лас Палмас и Леганес.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1lx52.mp4?token=1508544227-RLejOgyDmUG5nEPkRLddFATjvklrBN1dKmLHJZ0cFgE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.