Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Дармштад и Динамо Дрезден

Во Недела, 24 Септември, Дармштад и Динамо Дрезден одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига.

Стрелците на двата тима беа расположени и по 3 пати ја тресеа противничката мрежа. Па натпреварот заври со точен резултат 3-3.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d2jrz.mp4?token=1508544222-97xsVy1fPrMznf9UjTSEMpkn0SmodiDUntrtwmxKvBo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk