Хајлајтс и голови од Мореиренсе vs Спортинг Лисабон

Во Сабота, 23 Септември, Мореиренсе го пречека Спортинг Лисабон во рамките на Премиер Лига меч.

Мореиренсе и Спортинг Лисабон беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Мореиренсе и Спортинг Лисабон.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/a11sl.mp4?token=1508544215-sL%2Flywg9LFqG0NaeowNLhF416IQbqN4Yq08Pj0qBmog%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.