Гројтер Фурт vs Нирнберг голови и хајлајтс

во Недела, 24 Септември, Гројтер Фурт на домашен терен играше против Нирнберг во рамките на 2ра Бундеслига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Нирнберг успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ffflv.mp4?token=1508544223-b7mBOVDam2Axphesq2aqgJCpdOBsSUkirM5uRkpCA1Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од 2ра Бундеслига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk