Видео од натпреварот Барнли vs Хадерсфилд Таун

Во Сабота, 23 Септември, Барнли на својот стадион го пречека Хадерсфилд Таун во рамките на Премиер лига.

Ниту Барнли ни Хадерсфилд Таун не постигнаа гол на натпреварот.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/34icu.mp4?token=1507408833_15e88e978d3fa2c393a7bffec9cb027431b97144″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk