Хајлајтс и голови од Лестер Сити vs Ливерпул

Во Сабота, 23 Септември 2017, Ливерпул му гостуваше на Лестер Сити во рамките на Премиер лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Ливерпул успеа 3 да ги претвори во гол, додека Лестер Сити искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Ливерпул со точен резултат 3-2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Лестер Сити и Ливерпул.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/30u0s.mp4?token=1506200489-R4AvI%2F4AIh%2F2GdSuJLUyle8AyCwmP0rtQ63Kpm8y%2F9s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk