Хајлајтс и голови од Депортиво Алавес vs Реал Мадрид

Во Сабота, 23 Септември, Депортиво Алавес го нагости Реал Мадрид во рамките на Ла Лига натпревар.

Реал Мадрид прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Депортиво Алавес и Реал Мадрид погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3tvh3.mp4?token=1508544213-IaQVdnz6tzLR3%2FsYEUhSqVgw8c%2BJZ4upmWG3lUiCETs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.