ЛДУ Кито vs Флуминенсе голови и хајлајтс

Во Четврток, 21 Септември, ЛДУ Кито и Флуминенсе одиграа натпревар во рамките на Копа Судамерикана.

ЛДУ Кито не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d4pmd.mp4?token=1508540632-NseRVtmSD2Lrsdc6KZp9obNKBvEOHhDXWCakmmAxGKw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Копа Судамерикана? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk