Севиља vs Лас Палмас голови и хајлајтс

Во Среда, 20 Септември 2017, Лас Палмас му гостуваше на Севиља во рамките на Ла Лига.

Севиља постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари победа со 1:0.

На натпреварот помеѓу Севиља и Лас Палмас имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yq84d.mp4?token=1508544200-16pabvQrVweNTYV5Wauo4r9l%2FX1uGFIhhvUsqDHihmQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk