Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Волфсбург и Вердер Бремен

Волфсбург на својот стадион го пречека Вердер Бремен во рамките на Бундеслига, во Вторник, 19 9.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Волфсбург и Вердер Бремен искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Волфсбург и Вердер Бремен погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/m7ci1.mp4?token=1505861462-7x2QOVgnHp53G2QnviL2Fhb7pbr2AsA0N6h%2BuYcz9nQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.