Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Еспањол и Селта Виго

Во Понеделник, 18 Септември, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Еспањол и гостинот Селта Виго.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Еспањол постигна два, додека Селта Виго успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Еспањол и Селта Виго.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kyf8j.mp4?token=1508540610-7tXuLkvVJVO3Fo1Y2g5cU5DpB3Eya3lMlVq7MSkRtCQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk